Obrzezanie Lublin – Stapler

Obrzezanie Lublin, Obrzezanie staplerem, stapler i zdjęcie dr Paweł Iberszer

Obrzezanie Lublin – stapler

„Anastomat ZSR to stapler, który stosujemy przy zabiegu obrzezania, czyli usunięcia napletka. Stapler pozwala na precyzyjnie obcięcie napletka i jednoczasowe zespolenie brzegów rany za pomocą kilkudziesięciu metalowych zszywek (tzw. szew mechaniczny). Wszystko za jednym kliknięciem.

To wyjątkowo SKUTECZNA, SZYBKA I BEZPIECZNA metoda obrzezania z doskonałym efektem kosmetycznym.

Nawet najbardziej precyzyjny chirurg nie jest w stanie tak dokładnie wykonać obrzezania w sposób klasyczny, czyli z użyciem nożyczek i normalnych szwów. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym co powoduje, że po krótkiej obserwacji Pacjent może wrócić bezpiecznie do domu.

UŻYCIE STAPLERA SKRACA CZAS ZABIEGU DO KILKUNASTU MINUT,

a także minimalizuje ryzyko krwawienia pooperacyjnego. I co najważniejsze zszywek nie trzeba usuwać bowiem odpadają same około 10 dni po zabiegu.

Dlaczego wykonuje się obrzezanie? / Obrzezanie Lublin

W polskich warunkach najczęściej jest to metoda z wyboru w leczeniu stulejki, czyli zwężenia ujścia zewnętrznego napletka. Zwężenie to uniemożliwia pełne odsłonięcie żołędzi i co za tym idzie utrzymanie prawidłowej higieny, wpływa negatywnie na możliwość odbywania satysfakcjonujących i bezbolesnych stosunków a w zaawansowanej postaci może nawet utrudniać oddawanie moczu.

Brak możliwości utrzymania prawidłowej higieny może z kolei prowadzić do gromadzenia się złuszczonego nabłonka, który stanowi pożywkę dla bakterii i prowadzi do pojawienia się stanu zapalnego. Przewlekły stan zapalny może prowadzić do powikłań infekcyjnych w układzie moczowym a nawet do rozwoju raka prącia.
Stulejka może mieć charakter wrodzony lub być skutkiem zwężania się ujścia w wyniku zakażeń bakteryjnych lub grzybiczych oraz urazów związanych z aktywnością seksualną. Niestety pojawienie się zwężenia prowadzi do narastania problemu, bowiem kolejne pęknięcia gojące się przez blizny, coraz bardziej zwężają ujście.
Warto wiedzieć, że pojawienie się stulejki pogrzybicznej jest często pierwszym sygnałem cukrzycy. Glukoza, wydalana z moczem w tej chorobie, stanowi bowiem doskonałą pożywkę dla rozwoju grzybów takich jak Candida Albicans. W USA w związku z wynikami badań naukowych obrzezanie stało się metodą na zminimalizowanie ryzyka przenoszenia niektórych chorób oraz rozwoju raka prącia. W wyniku obrzezania dochodzi do zwiększenia odporności naskórka odsłoniętej żołędzi prącia co wpływa na zmniejszenie ryzyka powstania mikrouszkodzeń podczas stosunku czy normalnej aktywności. Odsłonięcie żołędzi powoduje także zmniejszenie gęstości receptorów dotyku, co w połączeniu z przecięciem okolicy wędzidełka, w znaczny sposób wydłuża czas penetracji.

Powyższe zjawiska mają wpływ na pewne dodatkowe korzyści wynikające z obrzezania:

– minimalizuje ryzyko rozwoju raka prącia zwiazanego z zakażeniem HPV;
– zmniejsza ryzyko przenoszenia HPV na partnerki (HPV to wirus brodawczaka ludzkiego, którego niektóre podtypy są odpowiedzialne za rozwój raka szyjki macicy u kobiet);
– minimalizuje ryzyko zakażenia HIV, HCV oraz innych chorób przenosznych drogą płciową;
– zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia zapalenia prącia i innych chorób infekcyjnych;
– redukuje fizyczne ograniczenia występujące przy nadmiarze napletka i wspomaga wtórny rozwój prącia;
– przedłuża czas trwania stosunku seksualnego i poprawia jego jakość;
– zmniejsza czynniki ryzyka wzajemnego zakażenia między partnerami. / Obrzezanie Lublin