Badanie USG – koniecznie co 2 lata

Badanie USG narządów jamy brzusznej jest obecnie powszechnie dostępnym narzędziem diagnostycznym. Aparaty USG ciągle się unowocześniają dając coraz większą dokładność badania. Regularnie wykonywane USG (co 2 lata) pozwala na sprawdzenie wielu narządów, w których potencjalnie może rozwijać się nowotwór. Badanie to może wykryć guzy: wątroby, trzustki, nerek, nadnerczy, macicy, jajnika, pęcherza moczowego, przestrzeni zaotrzewnowej. To cudowne, że jednym kompletnie nieinwazyjnym badaniem można tak wiele sprawdzić. Aż dziw, że nie stało się ono narzędziem w jakimś centralnym programie profilaktycznym. A propos w niektórych krajach europejskich badania USG są obowiązkowym elementem badań pracowniczych, bez których pracownik nie zostanie dopuszczony do pracy.

Więc nie zwlekaj i zrób sobie USG jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

<script>(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){(i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)
  })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga');ga('create', 'UA-96994316-1', 'auto');
  ga('send', 'pageview');</script>